הכל על מבחן GRE

סטודנטים המעוניינים ללמוד לתארים מתקדמים בחו"ל, בין היתר לתואר שני או תוכניות דוקטורט במוסדות הלימוד המובילים בארצות הברית, נדרשים לעבור מבחן GRE. מבחן זה נכתב ומוצע בכל שנה על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בארצות הברית, הנקרא גם ETS.

המבחן הפסיכוטכני בודק את כישוריהם של המועמדים לתוכניות אקדמיות גבוהות בשלושה מישורים: המישור האנליטי – דרך כתיבה אנליטית מתקדמת, המישור המילולי – דרך שאלות מרובות אפשרויות בחירה ובחינת אוצר המילים האקדמי ודרך המישור הכמותי, שכולל שאלות מתמטיות הבוחנות אל היכולת הכמותית של המועמד.

מטרת מבחן GRE היא לבחון את כל הכישורים הללו אצל המועמד ובכך לקבל ציון הערכה שבוחן את יכולתו להתמודד עם טקסטים אקדמיים ברמה גבוהה, עם חשיבה אנליטית מתקדמת הדרושה ללימודי תארים גבוהים ויכולתו להתבטא, להביע דעה או להביא אל הכתב טיעון משכנע.

כיצד בנוי מבחן GRE?

המבחן בנוי כאמור משלושה פרקים – חשיבה מילולית, חשיבה כמותית וכתיבה אנליטית.

תהליך הבחינה הוא אדפטיבי בכל חלק: ככל שהמועמד מפצח שאלות רבות יותר בכל פרק כך רמת השאלות בפרק הבא עולה. ככל שהוא נכשל במענה לשאלות, כך הרמה של הפרק הבא יורדת. הציון הסופי נבחן על ידי רמת השאלות לצד התשובות הנכונות שנספרו במהלך הבחינה.

פרק החשיבה המילולית, שנערך כמובן באנגלית, הוא פרק משמעותי מאד. הפרק בוחן את אוצר המילים האקדמי של המועמד בשפה האנגלית. השאלות בנויות כשאלות פסיכומטריות ברמה גבוהה ובוחנות את הבנת הנקרא של המועמד.

הפרק הכמותי עוסק בשאלות מתמטיות בדומה מאד לבחינה הפסיכומטרית הישראלית, אם כי ברמה גבוהה יותר. בפרק זה יצטרך המועמד לענות על שאלות מתמטיות שחלקן בנויות על נוסחאות וחלקן דורשות חשיבה אנליטית.

פרק הכתיבה מורכב משני חלקים. יש לכתוב חיבור בו מנתחים טיעון כלשהו וחיבור נוסף המציג את הגישה של המועמד כלפי נושא מסוים.

מעוניין לעבור את מבחן GRE בציון גבוה? השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם, לייעוץ חינם:

Contact us!

1-700-709-907

מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד לבחינת GRE?

מועמדים רבים בוחרים ללמוד לבחינת GRE באופן עצמאי, תוך שהם מתרגלים בבית תרגילים שונים ומתנסים בסימולציות של בחינות עבר. אחת הדרכים היעילות יותר ללמוד לבחינה היא לקחת קורס הכנה לקראת בחינת GRE. הקורס המוצע על ידי בתי ספר מתמחים הוא קורס מעמיק שמועבר על ידי מדריכים דוברי אנגלית ומועבר בשפה זו.

הקורס מוצע בדרך כלל בזמנים הנוחים גם לאנשים עובדים, זאת מתוך הידיעה כי מרבית הנבחנים הם בעלי קריירה או עבודה קבועה. במהלך הקורס, שנפרש על פני מספר שבועות, לומדים במסגרת כיתתית לצד הנחייה אישית של המדריך, מתרגלים את השאלות בפרקי הבחינה השונים ולומדים להכיר אותן היטב ושמים דגש על תהליך אישי של כל תלמיד ותלמיד.

התרגול הרב מבוסס על חומרי לימוד מסודרים ומוכרים, שמאפשרים לתלמיד לערוך סימולציות בכיתה ובבית, לתרגל את השאלות באופן מובנה לפני הבחינה ובכך למנוע כמה שיותר לחצים והפתעות.

קרא עוד בנושא:

חלוקת זמנים במבחן GRE

שאלות נפוצות GRE

מבחן GRE

Call Now Button
השאר פרטים
close slider

1-700-709-907

מתעניין בקורס:

                       קורנגה - בניית אתרים מפת אתר