מבחן GRE – האם לתרגל חוזקות או חולשות?

Gratuate Record Examination או מבחן GRE בקצרה סוקר את יכולותיהם של מועמדים לתארים מתקדמים בעיקר בארצות הברית אך גם בארצות נוספות. הבחינה נחשבת אמנם לכלי הערכה חשוב, שמתווסף לציוני התואר הראשון, להמלצות ולמכתבי הערכה, אך רבים חושבים שאין צורך לתרגל בה ולהעמיק בה לפני, כיוון שאינה הגורם הקובע בסופו של דבר.

למרות שהבחינה אינה בודקת ידע אקדמי נקודתי, היא סוקרת את החוזקות והחולשות של מועמדים בתחומי הכתיבה, הבנת הנקרא, החשיבה והניתוח והמתמטיקה. כדי להצליח בבחינה הממוחשבת צריך להבין תרחישים, לתרגל חשיבה פתוחה ולהתמודד עם ניתוח מצב נתון.

האם כדאי לתרגל את החוזקות על פני החולשות?

רבים חושבים שעדיף לתרגל את החוזקות שלנו, האלמנטים שבהם אנחנו מצטיינים באופן שוטף, ולחזק אותם לפני הבחינה, זאת על חשבון הנושאים החלשים יותר. כך למשל מועמד שאינו מצטיין בחשיבה כמותית חושב שאם יתחזק את החלק המילולי ויחזור עליו לפני הבחינה יוכל למעשה להצליח לגרוף את מירב הנקודות בחלק הכתיבה והחשיבה ולהצליח יותר מאשר אם יתאמץ להבין את חלק החשיבה הכמותית.

השינוי שנעשה בבחינת GRE בשנים האחרונות למעשה משווה בין הנושאים בהם אנחנו מצטיינים ובין נושאים שאנחנו מרגישים שהם חולשה. כך למשל החלק הכמותי בבחינה שינה את צורתו כך שיש צורך במתמטיקה בסיסית בלבד, דבר המאפשר גם למי שאינו שולט במתמטיקה וחושב שזהו הצד החלש שלו להגדיל את סיכויו לציון טוב.

לכן, אנחנו חושבים שלמידה לבחינת GRE צריכה לכלול למידה של כל התחומים ותרגול של שאלות, התמודדות עם טקסטים ותרגילים כמותיים והתייחסות לכל חלקי הבחינה. ככל שנתרגל את כל חלקי הבחינה בצורה המקיפה ביותר נוכל לבסס את ההצלחה שלנו על החלקים החזקים אך להעמיק את הידע גם בחלקים החלשים יותר, כך שהסיכוי שלנו לקבל ציון טוב עולה.

איך מחזקים את החולשות ומעצימים את החוזקות?

כדי להצליח בבחינת GRE ולהגדיל את הסיכויים להתקבל למוסד הלימודי הנחשק חשוב לתרגל כמה שיותר שאלות ומשימות בבחינת ה- GRE.

באמצעות מבחנים קודמים, ערכות לימוד ותוכנית לימוד שנפרשת על פני תקופה לפני שאנחנו ניגשים לבחינה, אנחנו יכולים להעמיק ולהגדיל את הסיכויים לציון טוב יותר. למידה מסודרת לקראת הבחינה שכוללת פתרון תרגילים מכל חלקי הבחינה, הכרות עם שאלות מסוגים שונים, עם טקסטים ועם כל אחד מחלקי הבחינה מאפשרת לנו לחזק את היכולות.

דבר נוסף שחשוב לעשות הוא לתרגל קריאה נכונה של שאלות מכל תחום שהוא. קריאה נכונה פירושה קריאה מדוקדקת של כל שאלה ומה היא למעשה דורשת מאיתנו וסקירה של התשובות הניתנות לנו. במקרים רבים, מועמדים שנבחנים בבחינת GRE סוקרים במהירות את השאלות בחלקים שבהם הם דווקא חזקים, עונים בלי לשים לב לדיוקים הקטנים ולניואנסים של השאלה ונכשלים בה. לכן חשוב לתרגל קריאת שאלות ותשובות לפני הלחיצה על הכפתור.

מבחן GRE - האם לתרגל חוזקות או חולשות?